ISI YALITIMI

isiBor iç ve dış cephe yalıtımlarında ısı,ses,yangın,rutubet ve nem yalıtımı sağlar. Bor makine ile püskürtülen ısı,ses,yangın,rutubet ve nem yalıtımı sağlayan tek yalıtım sistemidir. İç ve dış cephe izolasyonlarında kullanılan işçiliği uzun süren,maliyeti fazla ömrü kısa olan levha formundaki ürünlere nazaran püskürtme yöntemi ile uygulanan Bor,müşterilerin projelerini kısa sürede ve ekonomik olarak tamamlamasına olanak sağlar.

Bursa Yalıbor Yalıtım Sistemleri Nelerdir?


Bursa Yalıbor günümüzde pek çok yalıtım sistemine sahiptir. Genel olarak ihtiyaca yönelik yapılan bu yalıtım sistemleri sayesinde maksimum verim alınabiliyor. Bu yalıtım sistemlerinden kısaca söz edecek olursak ses yalıtımı, ısı yalıtımı, çatı izolasyonu ve yangın izolasyonu şeklinde sıralayabiliriz. Özellikle Bursa ısı yalıtımı son dönemlerde en çok tercih edilenler arasında yer oluyor. Çeşitli evlere, dairelere, stüdyolara, iş merkezlerine ve farklı diğer binalara yaptırılabilen bu yalıtım sistemleri enerji tüketimini, güvenliği ve ses yalıtımı sayesinde diğer kişilerin rahatsız olmamasını sağlayabiliyor. Dolayısıyla Yalıbor yalıtım sistemlerini kullananlar çok daha iyi verim alabiliyor.


Isı yalıtımı nedir?


Isı yalıtımı sıcaklık farkı olan alanlardaki sıcaklık değerlerinin sabit kalmasını sağlayan bir yalıtım sistemidir diyebiliriz. Teknik detayına inecek olursak da sıcaklık değerlerinin yüksek olduğu bölgeden düşük olduğu bölgeye doğru sıcaklığın geçme eğilimi olduğunu söyleyebiliriz. Isı bu hareketi ile birlikte ara bölgelerde bulunan malzemelerin iletkenliğine gösterdiği direnç kuvveti sayesinde sıcaklık değerini koruyabiliyor. Kısaca bu direnç eğilimine günümüzde ısı yalıtımı deniyor.
Bursa ısı yalıtımı işte bu noktada ev sahiplerine son derece büyük katkı sağlıyor. Özellikle kış aylarında ev sıcaklığının istenen değerlerde kalmasını sağlayarak ekstra enerji tüketiminin önüne geçiyor. Dolayısıyla fazladan masraf çıkarılmasını da engelliyor diyebiliriz.


Isı yalıtımına neden ihtiyaç duyulur?


Isı yalıtımına genel olarak ortamın hep aynı sıcaklık değerinde kalınması isteğinden dolayı ihtiyaç duyuluyor. Daha çok yeni daire ve evlerde görebileceğimiz bu yalıtım sistemi doğalgaz gibi ısınma ihtiyaçlarını karşılayan sistemlerin daha az çalışmasını sağlayarak aylık masrafları düşürmeyi sağlıyor. Bunun yanında Daha sağlıklı ve konforlu bir ortamda bulunmak isteyen kişiler için de en uygun nem ve ısı koşullarının oluşmasına önayak oluyor. Herhangi bir şekilde rutubet oluşmaması ve küf sorunlarıyla karşılaşılmaması için Bursa ısı yalıtım sistemlerine ihtiyaç duyuluyor. Son olarak ise çeşitli gaz, toz ve kurum emisyonlarını azaltarak çevreye daha az etkilemek ve kirliliği önlemek amacıyla ısı yalıtım sistemlerine ihtiyacın arttığını söyleyebiliriz.


Isı yalıtımını faydaları nelerdir?


Bursa ısı yalıtım sistemlerinin günümüzde pek çok faydası bulunuyor. Bu faydalardan ilki ise ısınma için yapılan harcamalardaki %30 ile %60 oranında azalma oluyor. Püskürtmeli olarak kullanılan yalıbor ile beraber ısı, ses, yangın, nem, küf ve rutubet gibi dezavantajlardan kurtulabilme şansına sahibiz. Böylelikle de ısınma için gereken harcamalar çok daha düşebiliyor. Bunun yanında oda sıcaklıkları da daha dengeli olduğu için mekân konforunu ve rahatlığını arttırır. Yalıbor ısı yalıtım sayesinde mekan içerisinde oluşacak olan ses dışarı çıkmıyor, yangın ihtimali sıfıra yaklaşıyor, nem, küf ya da rutubet yapma şansı sıfıra iniyor. Bursa yalıbor ısı yalıtım firması sayesinde hem güven hem konfor hem de sağlık açısından mükemmel düzeye çok rahat ulaşılabiliyor. Ev içerisinde herhangi bir küflenme, rutubet ve mantar sorunlarının oluşmasının da önüne geçiyor.
Bursa ısı yalıtımı firmaları sayesinde sizler de istediğiniz ortama ısı yalıtım yaptırabilirsiniz. Oldukça kaliteli bir işçilik sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilecek ısı yalıtım sistemine sahip olabilirsiniz. Çeşitli müstakil ev, apartman dairesi, işyerleri ve bunun gibi her mekân içi Yalıbor ısı yalıtımı yaptırılabiliyor. Direkt olarak istenen proje kapsamında işlemler başlayabiliyor. Bunun yanında Bursa ısı yalıtımı fiyatları konusunda da cazip olduğundan dolayı kişilerin az masraf yapmasını sağlıyor. Tek sefer yaptırılan ısı yalıtımı sayesinde uzun yıllar boyunca enerji tüketimi minimuma inebiliyor. Bu şekilde de ısınma için harcanan masrafın daha aza indirilmesi mümkün hale geliyor. Kişiler yaptırdıkları bu ısı yalıtımı ile birlikte mekân içerisindeki nem ve ısı oranını dengeleyerek rahat bir ortama sahip olabiliyor.