Terleme ve damlama problemlerine son Yanmaz Püskürtme
Trapez Sac Yalıtımı
Şimdi Teklif Alın
image
Yüksek Isı Direnci

Terleme ve ısı kaybını önler

0,039 W/m.K ısı geçirgenlik direnci ve ek yersiz yapısı ile iç mekan ve dış mekan arasındaki ısı geçişlerini engeller. Kışın sıcak, yazın serin ortamlar yaratır.

Tek uygulama ile ısı, ses ve yangın yalıtımına sahip olun.
Doğal bileşenler sayesinde bina ömrü boyunca dayanıklıdır.
Bor katkısı dolayısıyla yangına karşı yüksek direnç sağlar.
Koruyucu Etki

Trapez sac ömrünü uzatır

Yalıbor uygulaması sonrasında nem ve terlemeye maruz kalmayan trapez saclar çok daha geç paslanır. Bu durum yapınızın ömrüne büyük katkı sağlar.

Erken çürümeyi ve paslanmayı geciktirir.
Küf ve mantar oluşumunu engeller.
Haşere ve böcekleri yapınızdan uzak tutar.
image
image
Garantili uygulama

En iyi kalite, en uygun fiyata

Yalıbor olarak kaliteden asla ödün vermeden müşterilerimize bütçe dostu çözümler üretiyoruz.

Trapez sac yalıtımında milyonlarca m2 uygulama deneyimi
Profesyonel uygulama ekibi ile kaliteli uygulama bileşenleri
Elektriksiz ortamda dahi uygulama yapabilen mobil araçlar

Isı Yalıtımından Çok Daha Fazlası

image

Püskürtme Uygulama

Yalıbor püskürtme olarak uygulanır ve uygulandığı alanda ekyeri (ısı ses köprüsü) oluşmaz.

image

Uzun Ömürlü Yalıtım

Yalıbor doğal bileşenleri sayesinde bina ömrü boyunca yalıtım özelliklerini kaybetmez.

image

Petrol türevi içermez

Selüloz yalıtımı püskürtme yalıtımlar arasında petrol türevi ve zehirli gaz içermeyen tek yalıtımdır.

Uygulama görselleri

Profesyonel ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen uygulamalardan bazıları

%100 Müşteri Memnuniyeti

Kesintisiz müşteri memnuniyeti ilkesi ve siz müşterilerimizden aldığımız destekle sektör lideri olmayı sürdürüyoruz.

Cengiz Kodalak

Bursa - Nilüfer
Güzel ürün, bor madeni nelere kadir olmaya başladı.

Engin Beri

Bursa
Yaptırdım gerçekten çok memnunum, ısı yalıtımı olarak mükkemmel bir malzeme. Haşere ve rutubeti önlemesi çok hoşuma gitti.

Nihat Albayrak

Bursa
Elinize kolunuza sağlık on numara olmuş. Herkese tavsiye ederim. Hem ısı yalıtımı hem genel hizmetten dolayı Bursa Yalıbor ailesine teşekkür ederim.

Sık Sorulan Sorular

Yalıbor trapez sac 'ın terlemesini nasıl önlüyor?

Nemli hava ısındıkça genleşir, hafifler ve yükselmeye başlar. Yükselme esnasında havadan daha soğuk olan trapez sac yüzeyi ile temas eden sıcak hava da soğumaya başlar. Eğer havanın nem oranı fazla ise yüzey fazla nemi tutamaz ve yoğuşma, yani terleme meydana gelir. Yalıbor içerideki sıcak hava ile soğuk sac arasındaki etkileşimi ortadan kaldırarak yoğuşmaya engel olmaktadır.

Cam yünü, taş yünü gibi yalıtımlardan farkı nedir?

Borlu Selüloz yalıtım, kesintisiz (ek yersiz) bir termal koruma örtüsü oluşturur. Püskürtme uygulaması nedeniyle, tüm boşlukları tamamen doldurur. Öte yandan taş yünü v.b tabakalar uygun şekilde oturmayabilir ve ek yerlerindeki boşluklar nedeniyle istenilen yalıtım elde edilemeyebilir. Ayrıca, selüloz yalıtım taşyünü v.b gevşek dolgu yalıtımından çok daha yoğundur ve bu da ısı ve ses geçişlerinde önemli bir azalma sağlar.

Yalıtım malzemesi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Trapez sac yalıtımında TSE belgeli ürünler tercih ediniz. Petrol türevi barındıran yanıcı ürünlerden uzak durunuz. Bor katkılı yalıtımda kullanılan ürünün renginin gri (gazete rengi) olduğundan emin olunuz. Açık renkli ürünler ucuz ve yalıtım için uygun olmayan lifsiz kağıtlardan yapılmaktadır. Borlu yalıtımda kullanılan bileşenlerin (tutunma sağlayıcı silikat v.b) kaliteli ve doğru oranda kullanılması da çok önemlidir. Tüm bu etkenler göz önüne alındığında garantili uygulama yapan ve referans sahibi firmalarla çalışmanızda fayda vardır.

Trapez sac borlu yalıtım uygulaması ne kadar sürer?

Bir uygulama ekibi ortalama 500m2 ile 1000m2 arasında bir alanı aynı gün içerisinde teslim edebilir. Aciliyet olan bölgelerde birden fazla ekiple hızlı uygulama yapılabilmektedir.

Selüloz yalıtım ile poliüretan köpüğün farkı nedir?

Poliüretan köpük ve borlu yalıtım püskürtme olarak uygulanır. Poliüretan köpüğün ısı iletkenlik değeri biraz daha düşüktür. Borlu selüloz yalıtımı yangına karşı dirençliyken, ülkemizde kullanılan poliüretan köpükler son derece yanıcıdır. Borlu yalıtım lifli yapısından dolayı nemi hapsedip daha sonra doğal yollarla salabildiğinden poliüretan köpüğe oranla çok daha iyi rutubet yalıtımı sağlamaktadır. Selüloz yalıtımı bor katkısından dolayı küf, mantar ve haşereleri yapıdan uzak tutarken daha uzun ömürlü bir yalıtım sunar. Poliüretan köpük ise kuşlar ve haşereler tarafından yenebilir. Borlu yalıtım  poliüretan köpüğe oranla çok daha bütçe dostu bir üründür.

Evimde bulunan mevcut yalıtımı söküp atmalı mıyım?

Daha fazla yalıtımın eklenmesi genel ısı yalıtım değeri üzerinde pozitif bir etkiye sahip olduğu için zorunlu değildir. Tavan arasında, keçe ürünleri söz konusu olduğunda yalıtım eskiyse veya yerine tam oturmuyorsa, eski yalıtımı çıkarmak ve borlu yalıtımla doldurmak mantıklı olabilir. Ayrıca mevcut yalıtımın üzerine yeni bir yalıtım da püskürtülebilir ve genel kaliteyi ve ısı yalıtım değerini artırabilirsiniz.

Hızlı Teklif Formu

Trapez sac yalıtımı ile ilgili hızlı teklif için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.