Isı yalıtımından çok daha fazlası

Doğal yalıtım teknolojisi

Tamamen doğal bileşenlerden oluşan Yalıbor insan sağlığına zararsızdır. İçeriğindeki bor materyalleri sayesinde küflenme ve böceklenme gibi sorunları çözer ve yangına karşı dayanıklıdır.

Trapez Sac Yalıtımı

Depo, imalathane ve besi çiftliklerinde terleme, yoğuşma, paslanma ve ısı kaybı problemlerini ortadan kaldırır.

Zemin Uygulama

Katlar arası zemin uygulamalarında ısı ve ses köprüsüz yüksek performanslı ısı-ses yalıtımı sağlar.

Çatı Yalıtımı

Çatı yalıtımında malzeme seçmeyen Yalıbor ek yersiz yapısı ile zor bölgelerde dahi yüksek ısı yalıtım performansı sağlar.

Duvar Yalıtımı

Yan duvarlarda ek yersiz yapısı ile bina ömrü boyunca ısı-ses-yangın yalıtımı sağlar. Zaman içerisinde çökme v.b sorunlar yaşatmaz.

image
Isı Yalıtımı

Yüksek performans ısı yalıtımı

Yalıbor temel olarak kışın evinizden dışarıya ısı kaybını ve yazın sıcak havasının evinize girmesini engeller. Bunun nedeni zeminlere, çatılara ve duvarlara yerleştirilen yalıtımın ısı akışına yüksek direnç göstermesidir. Ek yersiz püskürtme uygulaması sayesinde istenmeyen ısı geçişlerine sebep olabilecek ısı köprüleri barındırmaz.

image
Ses Yalıtımı

Mükemmel ses yalıtımı

Yalıbor yalıtım, dış gürültüleri ve odalar arasında (iç duvarlar yalıtımlıysa) en aza indirmek için çok etkili ses kontrolü sağlar. Pek çok insan yalnızca Selüloz yalıtımla elde edilebilecek enerji tasarrufuna odaklanır, ancak iyileştirilmiş ses yalıtımının sağladığı faydaları görmezden gelir. Daha önce yalıtılmamış bir eve girdiyseniz, evin dışından gelen seslerin yalıtımlı bir evdekinden “daha yüksek” olduğunu hemen fark edersiniz. Selüloz bazlı Yalıbor lifli yapısı dolayısıyla sesi içinde hapseder ve eko oluşumunu engeller.

image
Yangın Yalıtımı

Yangın geciktirici özellik

Yalıbor selüloz bazlı bor katkılı yalıtım, paradan tasarruf etmenin yanı sıra son derece etkili yangından korunma sağlar. Yangının yayılmasını yavaşlatarak herhangi bir tehlikeden kaçmanız için size daha fazla zaman tanır. Bunun nedeni, Yalıborun tüm yangın güvenliği gerekliliklerini karşılamak ve daha iyisini sağlamak için üretim sürecinde yangın geciktirici olarak bor bileşenleri kullanılarak özel olarak işlenmesidir.