ISI YALITIMININ FAYDALARI NELERDİR

Doğru malzeme ve işçilik ile uygulanan ısı yalıtımıenerji tasarrufu yapmanızın yanı sıra enerji kaynaklarınızı daha verimli ve etkin kullanmanızı sağlar.

ISI YALITI NE İÇİN YAPILIR?

Enerji kaynaklarının verimli kullanılması, uzun vadede çok büyük önem arz eden bir husustur. Yapınıza uygulayacağınız dış cephe ısı yalıtım işlemi ile enerji kaynaklarının boşa harcanmasının önüne geçmiş olursunuz.

Isı yalıtımı uygulanan binalar da hem yaz hem de kış aylarında çok daha konforlu bir yaşam sürmek mümkündür. Yazın mekanın aşırı ısınmasını engelleyen montolama sistemleri kış aylarında da dışarıdaki aşırı soğukların içeri girmesini engellerken, iç mekanda ki ısı dağılımının da eşit olmasını sağlar. Tüm bu yönleri ile ele alındığında, başlarda maliyetli bir işlem gibi görünse de aslında sağladığı konfor ve enerji tasarrufu ile çok daha cazip ve ekonomik açıdan faydalı bir işlemdir.

Günümüzde dünya çapında kullanılan enerji kaynaklarının büyük bir kısmını, yenilenemez enerji kaynakları oluşturmaktadır. Tüm bu enerji kaynaklarının rezervleri kısıtlıdır ve en geç bir asır içerisinde tükenecekleri ön görülmektedir. Enerji kaynaklarının verimli kullanılması bu açıdan çok önemlidir. Isı yalıtımı bu konuda geliştirilmiş en yaygın ve başarılı tasarruf şeklidir. Tasarruf yapılmasına büyük oranda katkı sağlamasının yanı sıra, fosil atıkların kullanımını azaltması ile de atmosfere salınan sera gazlarının minimum seviyeye düşmesine yardımcı olur.

Türkiye`de yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve yağışlı yaşanmaktadır. Bu sebeple şüphesiz kışın ısınmanın önem teşkil ettiği kadar yaz aylarında da içinde bulunduğumuz mekanların serin olması, yaşantılarımızın konforunu arttırmaktadır. Mantolama işlemi ısı ve elektirik giderlerinizi yarı yarıya düşürmektedir. Çünkü ısı kayıpları %50 oranında dış duvarlarda yaşanmaktadır.

Ülkemiz II. derece deprem bölgesinde yer almaktadır. Yapıların, yapım aşamasında sağlam yapılması zaman ile deformasyonlara maruz kalmayacağı anlamına gelmez. Çeşitli hava olayları ve zamana yenik düşen yapılar, yaşanacak deprem olaylarında tehlikeli olabilmektedir. Isı ve buhar yoğuşmasını azaltan mantolama işlemleri yapılarda oluşması mümkün küf, rutubet, donma, çürüme gibi olayların önüne geçerek depremde oluşacak riskleri azaltır.

Ayrıca yapıların dışına yapılan ısı yalıtımı ile gürültü ve hava kirliliğinin önüne geçilebilmektedir. Bursa Yalıbor Türkiye ve Avrupa standartlarında Isı yalıtımı hizmetleri ile yapıların iklimlendirilmesinde minimum enerji kullanımı yapılmasını sağlar.

Yapılarınızı Bursa Yalıbor`a emanet ederek, yakıtınızı en doğru teknikle yaktığınızda, minimum enerji ile maksimum tasarruf sağlayabilirsiniz. Böylece enerjinizi israf etmeden ve yakıtlarınızın atıkları ile çevreye verilen zararı en aza indirerek binanızın iklimlendirmesini yapabilirsiniz. Yalıbor teknolojisi ile yapılan yalıtım işlemleri, yapılarda ki ısı kaybının önüne geçerken, oluşması mümkün yangın olayları ve gürültü kirliliği gibi sorunlarında oluşmasını engeller. Böylelikle tek bir yalıtım işlemi ile birçok sorun çözülmüş olur.

İnsanoğlu varoluşundan bu yana yaşantısının her alanında oluşturduğu çeşitli atıklar ile atmosfere sera gazlarının salınımına sebep oldu. Bunun sonucunda yer küre aşırı ısınarak küresel ısınma çağı başlamış oldu. Canlı hayatı tehdit eden küresel ısınmayla mücadele kapsamında alınan en büyük önlemlerin başında ısı yalıtımı işlemleri gelmektedir. Ayrıca tasarruf ve ekolojik dengeye olumlu etkilerinin yanında gürültü kirliliğinin de önüne geçerek, gürültülerin kişiler ve yaşamları üzerinde yaratacağı olumsuz etkiler engellenmiş olur.

Bursa Isı yalıtımı ile; Enerji giderlerinizi yarı yarıya düşürerek aile ekonominizi destekleyebilir, enerji kaynaklarını daha verimli kullanarak tasarruf sağlayabilir, yapılarınızın bakım onarım masraflarını azaltabilir ve ülkemizin enerji de dışa bağımlılığının minimum seviyeye çekilmesine katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca tüm odalara ısının eşit dağılması ile yaşanacak hijyen ve sağlık sorunlarının da önüne geçmiş olursunuz. Böylece daha ekonomik, güvenli ve sağlıklı yapılara sahip olursunuz.