BLOG

Doğru Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

DOĞRU ISI YALITIMI NASIL YAPILIR? KİMLERE YAPTIRILIR?

Isı Yalıtımı Yapılarda yaşanan ısı kayıplarının yaşanmaması ve enerji tasarrufu sağlanması adına uygulanacak en doğru yöntemdir.

Isı Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Ev, işyeri, bina, hayvan ahırları (besi çiftlikleri) gibi alanlarda ısı tasarrufu nasıl yapılır?

Söz konusu bulunduğumuz mekanın ısıtma ve soğutulması olduğunda, konforlu ve sağlıklı bir yaşantı sürdürebilmek açısından elimizdeki tüm enerji kaynaklarını bu uğurda tüketebilmekteyiz.

Isı Yalıtımı Nedir ? Isı Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

ISI YALITIMININ FAYDALARI NELERDİR?

Doğru malzeme ve işçilik ile uygulanan ısı yalıtımı, enerji tasarrufu yapmanızın yanı sıra enerji kaynaklarınızı daha verimli ve etkin kullanmanızı sağlar.

Uzun Ömürlü Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Yalıtım yapılmasına karar verilen yapılar için uzun ömürlü ve doğru malzeme seçimi ile yalıtım yapılması kritik bir öneme sahiptir.

Binalara Yalıtım Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk geçen kış aylarında bina içerisinde kullanılan enerji ısıtmada yetersiz kalabilmektedir. Bu durum enerji tüketimini hat safhaya çıkarmaktadır.

Sağlılı Yalıtım Nasıl Yaptırılır ?

Yalıtım uygulaması yapılmasına karar verilen yapılarda, doğru ve sağlıklı malzeme seçimi yapılmalıdır. Doğru işçilik ve ustalık ile yalıtım yaptırmak, kullanım ömrü açısından büyük önem arz eden bir husustur.

Tek Uygulama İle ISI, SES Ve YANGIN Yalıtımı Mümkün Müdür?

Bursa Yalıbor firması, tek yalıtım uygulaması ile ısı, ses ve yangın sorunlarınıza son verir! Isı yalıtımı yaptırmak, yaşam alanlarımızın konforu açısından büyük önem arz etmektedir. Isı kaybının önüne geçen yalıtım işlemleri, aynı zamanda enerji kaynaklarının da kullanımında büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlar.

Yangın Yalıtımı Nedir?

Günümüzde yangın en büyük problemlerden biri oluyor. Çeşitli nedenlerden dolayı çıkan yangın bütün bina içerisindeki eşyaları ve malzemeleri tutuşturduğu için herhangi bir önlem alınmazsa büyük can ve mal kayıplarına yol açıyor. Yeni yapılan binalar için yönetmelik bulunsa da genelde bu yönetmeliğe uymadan ucuz malzemelerle bina yapımları gerçekleşiyor.

Ses Yalıtımı Nedir?

Ses yalıtımı havanın taşıdığı ses dalgalarının dışarıya aktarılması önleyen bir yalıtım sistemidir. Özel Bursa yalıbor yalıtım teknolojisi ile birlikte yapılan ses yalıtımı sesin duvarlardan dışarıya çıkmasına engel olmaktadır.